اطلاعات مفید در مورد پمپ های بشکه

پمپ بشکه چیست؟

پمپ های تخلیه بشکه به گونه ای طراحی شده اند که راهی آسان و ایمن برای انتقال یا پخش تقریباً هرگونه ماده شیمیایی از ظروف مانند بشکه یا طبل ارائه دهند. پمپ های بشکه ای را پمپ های درام نیز می نامند. مدلهای مختلف ، طول لوله و لوازم جانبی برای برآوردن نیازهای مختلف صنعت در دسترس هستند. برخی به کار دستی با استفاده از دسته ها ، اهرم ها یا پیستون ها برای تخلیه مایع متکی هستند.


پمپ بشکه (تخلیه بشکه) چگونه کار می کند؟

کارخانه های تولید و فرآوری از بشکه ها (معمولاً 100 یا 200 لیتر) برای ذخیره و انتقال مواد شیمیایی و معرف استفاده می کنند. این قطعات بسیار سنگین هستند و نمی توان آنها را با خیال راحت تخلیه یا تخلیه کرد. پمپ های بشکه ای امکان انتقال مایعات را از ظروف مانند اینها به روشی ایمن و موثر فراهم می کنند.

پمپ های بشکه ای از یک بخش موتور ، یک لوله غوطه وری و یک قسمت پمپ تشکیل شده است. موتور در بالای لوله غوطه وری در قسمت بیرونی ظرف قرار دارد. لوله غوطه وری - که تا زمانی که ظرف عمیق است - در دهانه بالای ظرف قرار می گیرد و اغلب به آن مهر و موم می شود. طول لوله های مختلف برای تأمین عمق های مختلف ظرف در دسترس است و بسته به نوع محیط پمپاژ ، سازه های متریال مختلف ارائه می شود.

قسمت پمپ در انتهای پایینی لوله غوطه وری قرار دارد. پمپ از بالای لوله غوطه وری خارج می شود ، با استفاده از یک شفت توسعه یافته که توسط یک ستون مهر و موم شده محافظت می شود. مایع پمپ شده بین آستین و لوله به درگاه تخلیه در انتهای موتور لوله غوطه وری جریان می یابد.

پمپ های بشکه ای برای مایعات با ویسکوزیته کم یا متوسط ​​عموماً از پمپ های گریز از مرکز طولانی با پروانه های تک ، دو یا چندگانه استفاده می کنند. چرخش پروانه ، مایع را به داخل لوله تخلیه می کند و از دریچه ای در بالای لوله غوطه وری خارج می شود.

برای مایعات متوسط ​​و ویسکوزیته ، پمپ های جابجایی مثبت مناسب تر هستند. برای مایعات با گرانروی متوسط ​​(تا 2000cP) ، اغلب از کمپرسورهای بلند کننده پیچ PTFE استفاده می شود. کاربردهای معمول شامل انتقال جوهر ، رنگ ، حلال ها و محصولات غذایی است. برای ویسکوزیته های بالاتر (تا 100000cP) ، طراحی حفره پیشرونده مناسب تر است. کاربردهای معمول شامل انتقال روغن ، رزین ، حلال ، موم ، چسب ، روغن دنده ، گلیسیرین ، سیلیکون ، لوسیون ، پلیمر ، عسل ، کنسانتره آب میوه ، ژل مو و حمام ، شربت ذرت و غیره است.


ویژگی های اصلی پمپ تحلیه بشکه چیست؟

یک پمپ بشکه شامل چندین جزء است که علاوه بر مواد لوله بیرونی پمپ ، با سیال پمپ شده در تماس خواهند بود. این مهم است که قطعات خیس شده در برابر خوردگی مقاوم بوده و در صورت احتراق یا احتراق مایع ، برای استفاده در دمای کار ایمن باشد. لوله های پمپ و سایر قطعات به طور کلی در پلی پروپیلن ، فولاد ضد زنگ 316 ، PVDF ، CPVC و پلی پروپیلن خالص موجود است.

انتخاب گسترده ای از مواد خیس شده ، مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی را در بیشتر محیط ها نشان می دهد.

اکثر تولیدکنندگان طیف وسیعی از موتورهای قابل تعویض و لوله های غوطه ور را در طول های مختلف ارائه می دهند . بنابراین پمپ های بشکه ای را می توان برای ظروف و محیط های مختلف سفارشی کرد. به طور کلی ، یک موتور را می توان به سرعت و به راحتی جدا کرد و با یک لوله پمپ دیگر استفاده کرد. هنگامی که منبع الکتریکی در دسترس نیست ، می توان به جای آن از موتورهای بادی استفاده کرد. پمپ ها را می توان در میدان جدا کرد و قطعات به صورت جداگانه قابل تعویض هستند.

طول لوله بر اساس اندازه ظرف تعیین می شود. به عنوان مثال ، یک بشکه استاندارد 200 لیتری/45 گالنی نیاز به یک لوله 100 سانتی متری دارد. ظروف 15 و 30 گالنی از طول کوچکتر استفاده می کنند.

برنامه های کاربردی برای پمپ های بشکه ای معمولاً انتقال سیالات ساده هستند بنابراین سرعت جریان بالا و قابلیت فشار سر معمولاً مورد نیاز نیست. با این حال ، مدلهای پمپ در مواردی که به این ویژگیها نیاز دارند ، به عنوان مثال ، برای تخلیه سریع مخازن بزرگتر و یا در صورت لزوم انتقال مایعات به موقعیت بالا ، یا پمپاژ مایعات با ویسکوزیته بالاتر ، موجود است.


مزایای پمپ تحلیه بشکه چیست؟
مزیت اصلی پمپ بشکه این است که خطرات زیادی را که از جابجایی دستی ظروف ناشی می شود حذف می کند: صدمات ، پاشش مواد شیمیایی و نشت و بخارات سمی. پمپ های بشکه ای سبک و قابل حمل هستند و بنابراین انتقال آنها بین ظروف آسان است.

پمپ های بشکه به طور کلی برای اندازه ظرف خاصی پیکربندی شده اند. به عنوان مثال ، لوله غوطه وری ممکن است به اندازه کافی طولانی نباشد تا به ته ظرف دیگری برسد و بنابراین نمی تواند آن را تخلیه کند. با این حال ، قطعات به گونه ای طراحی شده اند که قابل تعویض هستند و باید بتوان به راحتی یک پمپ بشکه را به کار گرفت.